Dvořáková síň
Česká filharmonie, po úspěšném vystoupení v legendárním Carnegie Hall, kde předvedla pod taktovkou šéfdirigenta Semjona Byčkova s velkým úspěchem tři symfonické básně z cyklu Má vlast Bedřicha Smetany, už začátkem ledna ve Dvořákové síni započne sérii koncertů pro tuzemské posluchače. Jako první v pořadí to bude, pod pod taktovkou dirigenta Herberta Blomstedta Schubertova Velká symfonie. Kde hned na úvod zazní Filharmonické žestě. Poté sestry Katia a Marielle Labéque umožní koncertem pro dva klavíry a orchestr č. 10 Es dur od Wolfganga Amadea Mozarta nevšední zážitek, kterým už české posluchače okouzlily před devíti lety.
Ve Dvořákové síni hned v polovině ledna vystoupí Český spolek pro komorní hudbu spolu s Harmonii českých filharmoniků. Pod vedením hornisty Ondřeje Vrabce, v dílech ve kterých zazní mnohé dechové nástroje v nečekaném podání. Jako první to bude předehra, opus 24 Felixe Mendelssohna Bartholdyho. Poté Koncert pro trombon a dechový orchestr Nikolaje Rimského-Korsakova, ve kterém svoje neopakovatelné sólo zahraje na trombon Lukáš Moťka. Aaron Copland je výběr z baletu Apalačské jaro, který je rovněž zaranžován pro dechový soubor. Na závěr to bude Symfonie č. 4 Andrewa Downese. Který určitě udělá radost mnoha milovníkům vážné hudby.
Kouzelné představení, na které mohou vyrazit spolu s rodiči i jejich děti, pod názvem Martha v říší hudebních divů, je uváděn v odpoledních hodinách. Podle scénáře Alice Nellis se v něm herečka Martha Issová stane průvodkyní do říše divů. A jak jinak, než z větší části hudebních. Za doprovodu Cimbálové muziky České filharmonie jsou diváci uvedeni kouzelnými melodiemi do poznání, jak může hudba v životě pomáhat při řešení mnoha problémů, které běžný den přináší. A objevovat její sílu , která pomáhá přenášet mysl k příjemným pocitům. Obzvláště pro děti je toto vystoupení mnohdy impulsem pro jejich hudební rozvoj. Protože i toto je způsob, jak si hrát.