Vločkovač pomáhá zbavit se zákalu a drobných částic nečistot ve vodě
Stěží se bez něj obejdete
Starat se o bazén není jen tak. Voda je totiž natolik univerzální médium, že neslouží jen nám, abychom se jí napili nebo se s ní umývali a plavali v ní, ale je životním prostředím pro obrovské množství živočichů a rostlin. Z živočišné říše jmenujme např. bakterie a plankton, s nímž se také můžeme setkat právě v našem bazénu, z rostlin jsou ve stojatých vodách nejčastěji přítomny řasy. Zatímco s nežádoucími živočichy si snadno poradí většina desinfekčních prostředků, řasy se dokážou těmto látkám přizpůsobit a přežít.
K likvidaci vodní řasy a vodního zákalu slouží algicid, je to speciální přípravek zařazovaný mezi herbicidní látky a je běžnou součástí bazénové chemie. Spolehlivě zahubí všechny druhy řas, ale obtížné je pak jejich odumřelá těla odstranit z vody. Ta se v ní totiž vznáší a jsou natolik jemná, že se nezachytí ve filtračním písku, a právě v tuto chvíli nastupuje vločkovač. Jeho úkolem je sloučit velmi drobné mikročástice do větších celků (vloček), s nimiž si pak snadno poradí bazénová filtrace a bazénový vysavač.
Kontrolujte pH
Vločkovač Chlorito se využívá pro usmrcení řas, ale i jako preventivní opatření k jejich rozmnožování. Mikrospory řas se totiž vyskytují běžně všude kolem nás a nelze se ubránit jejich přenášení vzduchem. To vám potvrdí i akvaristé nebo majitelé zahradních jezírek. Jsou to nejstarší organismy, které tuto planetu obývaly, provází náš život neustále a vyskytují se tam, kde mají příhodné podmínky – dostatek světla, vlhkost a přijatelnou teplotu.
Řasy jsou potravou pro mnoho živočichů, ale ve vodě na koupání zrovna vítané nejsou. Pokud se jich chcete zbavit, musíte podpořit účinnost přípravku vhodnou kyselostí / zásaditostí vody. Hodnota pH by měla být v rozmezí od 6,7 do 7,2. Stejně tak ji musíte sledovat při aplikaci chlorových tablet nebo mořské soli s využitím solinátoru.